تبلیغات
همای صیادان فوتبال قشم - قهرمان لیگ و دغدغه حضور در دسته دو استان ...
تاریخ : دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 | 08:44 ق.ظ | نویسنده :

بر اساس شنیده ها تیمی که  روز جمعه در استادیوم تختی قشم جام قهرمانی را بالای سر ببرد باید سال آینده در لیگ دسته دو استان بازی کند و اگر از بازی های استانی انصراف دهد به دسته دو قشم نزول خواهد کرد.

اما مطلب اصلی اینکه چرا وقتی قهرمان می شویم نمی خواهیم در بازی های استانی شرکت کنیم و مانع باتجربه شدن بازیکنان و پیشرفتشان می شویم ؟

نکته اول

اگر بحث هزینه است ؛ اول اینکه حق شرکت دسته دو استان تقریبا بین یک میلیون و نیم تا دو میلیون است .

دوم اینکه تیمها در دو گروه 12 تیمی هستند و فقط  باید 11 بازی خارج از خانه را هزینه کنند.

با توجه به تعداد زیاد تیمهای بستکی و همچنین حضور تیمهایی از لنگه  و پارسیان ( گاوبندی ) ؛ به طور میانگین هزینه هر بازی خارج از خانه یک میلیون خواهد بود.یعنی 11 بازی 11 میلیون.

هزینه بازی های خارج از خانه :

 هزینه ایاب و ذهاب با مینی بوس خارج از جزیره و مسافتهای طولانی نزدیک به 800 هزار تومان است که با صبحانه و نهار نزدیک به یک میلیون هزینه خواهد داشت.که البته  با ماشین شخصی هزینه کمتر نیز خواهد شد.

بازی های خانگی :

بازی های خانگی دسته دو استان که برخلاف لیگ برتر استان ، حرفه ای نیست نیازی  به هزینه صبحانه و نهار و همچنین ایاب و ذهاب نیست و کاملا مشابه بازی های لیگ قشم است و هیچ هزینه ای نخواهد داشت.البته بازی ها باید در زمین چمن قشم یا چمن طبیعی درگهان برگزار شود.

نکته دوم

اگر تیمها برای بازی های خارج از خانه بازیکن آزاد ندارند و یا تعداد بازیکن کم است می توانند از تیمهای جزیره بازیکنان کمکی بگیرند و این کار نیز مقدور است چرا که بازی های دسته دو استان معمولا از تیر ماه تا پایان ماه مهر برگزار می شود و هیچ تداخلی با لیگ قشم نخواهد داشت.

امید است تیمهای جزیره با همکاری دهیاری و شوراها و همچنین خیرین گامی در راستای پیشرفت جوانان قشمی بردارند .